Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Reklama
 
Zapomenuté heslo

Charakteristika znamení Beran

Beran (21. 3. -30. 4.)

Vládci znamení: Mars
Povaha: cholerická
Šťastná léta: 15, 18, 30, 33
Soulad znamení: lev, střelec
Souvztažné barvy: ohnivá
Šťastné kameny: chalcedon, rubín
Šťastná čísla: 5, 25, 65, 325
Šťastný den: čtvrtek

Charakteristika

Beran je ohnivé znamení, kterému vládne Mars. Jedná se o první znamení zvěrokruhu.

Beran je většinou velmi sebestředný, aktivní, rázný a také tvrdohlavý. To mají na svědomí nejen jeho základní ohnivé vlastnosti, ale také jeho postavení ve zvěrokruhu – beran je totiž prvním znamením zvěrokruhu.

Lidé narození ve znamení berana jsou většinou prosté povahy. Mají pevnou vůli, jsou ctižádostiví, se silnou touhou po neodvislosti. Snaží se dosíci samostatného, vedoucího postavení, důvěřují svým vlastním schopnostem a chtějí rychle dosáhnout svého cíle. Jsou si vědomi své síly, nezaleknou se žádných překážek a nedají se odstrašit ani neúspěchem.

Nevyhýbají se ani boji při překonávání překážek a hlavně se snaží vše prosadit svou vůlí, zatímco rozum a cit poněkud podceňují. Houževnatost a vytrvalost nejsou však jejich nejlepšími vlastnostmi.

Berana není těžké rozhněvat, ale rychle se zase uklidní a jedná pak uváženě. Jsou známí svou schopností říkat věci v pravou chvíli. Rádi se baví, mají cit pro hudbu, ve společnosti jsou oblíbení a zábavní.